Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Makam Bayrağı

Makam Bayrağı

AYDIN ARSLAN BAYRAK MAKAM BAYRAĞI VE FLAMASI İMALATIMIZ
Makam bayrağı   baskı ve  imalatları Aydın ili Efeler ilçesindeki  Arslan Bayrak firmamız atölyesinde alanında uzman kişilerce yapılır. Makam bayrağı, kamu ve özel kurumların makam odalarında, ve çeşitli organizasyonlarda kullanılan görsellik açısından oldukça büyük öneme sahip bir iç mekan bayrak türüdür. Makam bayrağı krom veya sarı prinç kaplamalı direkler ile birlikte kullanılır ve direklerin üstünde ay yıldız amblem bulunur. Makam bayrağı telalı ve çift kat saten olmak üzere 2 ayrı şekilde imal edilir.

Telalı Makam Bayrağı
Tela, bayrağın direk üzerinde kalıp halinde durmasını sağlayan ve bayrağa oldukça hoş bir görüntü veren baskıdan sonra ısı ile yapıştırılan kumaş plastik karışımı sert bir materyaldir. Logonun daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağladığı için günümüz de makam bayraklarının çoğu telalı yapılır. Müşterinin isteğine göre makam bayrağının kenarları saçaklı yapılır. Telalı makam bayrağı   baskı ve  imalatları Aydın ili Efeler ilçesindeki  Arslan Bayrak firmamız atölyesinde alanında uzman kişilerce yapılmaktadır.

Çift Kat Makam Bayrağı
Çift kat makam bayrağı üretimi zahmetli bir iştir. Günümüzde her ne kadar çok tercih edilen bir bayrak çeşidi olmasa da gelenekçi firmalar tarafından kullanılabilen bir bayrak çeşididir. Öncelikle tasarımı yapılan bayrak saten kumaş üzerine baskıya alınır. Bir adet bayrak için, iki adet üretim yapılır. Isı ve kesim işlemi gören bayrak sonrasında sıcak kesimi ile altlı ve üstlü olmak üzere birbirine eşlenir. İsteğe bağlı olarak kenarlarına ekstra altın rengi saçak dikilerek üretimi tamamlanır. Çift Kat makam bayrağı Aydın ili Efeler ilçesindeki  Arslan Bayrak firmamız atölyesinde alanında uzman kişilerce yapılmaktadır.

Makam Bayrağı Ölçüleri :
Bayrak Ebatı: 100×150 cm
Direk Boyu   : 2,30 cm

Makam Bayrağı İmalatı Nasıl Yapılır?

Makam bayrağı kalın saten kumaş üzerine dijital baskı tekniği kullanılarak imal edilir. Baskı aşamasından sonra baskının daha canlı olması, bayrağa verilen renklerin belirginleşmesi ve baskının daha kalıcı olması için 200C -230C derece arasında fikse makinelerinde ısıdan geçirilir. Sonrasında kenarlarına sıcak kesim uygulanır.
Makam bayrakları Müşterinin isteğine göre makam bayrağının kenarları istenirse saçaklı yapılır. Telalı ve saten çift kat olmak üzere 2 ayrı şekilde hazırlanır. Makam bayrak üretimleri Aydın ili Efeler ilçesindeki  Arslan Bayrak firmamız atölyesinde alanında uzman kişilerce yapılmaktadır.

 
MAKAM TÜRK BAYRAĞI - MAKAM FİRMA BAYRAĞI DİREK BOYU:2,30CM BAYRAK EBATI: 100X150CM  MAKAM TÜRK BAYRAĞI - MAKAM FİRMA BAYRAĞI DİREK BOYU:2,30CM BAYRAK EBATI: 100X150CM   
     
     
     
     
     
     
     
     


Aydın Bayrak İmalat Kumaş Baskı Atölyesi 0256 213 91 08 - 0505 963 9108 info@arslanbayrak.com Güzelhisar Mahallesi Türkocağı caddesi No:42/A Efeler / AYDIN